31 Ocak 2010 Pazar

be happy

Bugün mutluyum ne ilginç.Bu mutluluğum sebebi de: Kıyafet! Kübra ablamın hediyeleri acayip sevindirdi zaten.Bugün de aylardır birbirimizi bulamadığımız gömleğimi sonunda buldum.Aslında gömleği pek sevmezdim.Baya moda oldu,herkes giydi falan.Özendim işte. =P Kısaca mutluyum.

Dün de Avatar'ı izledim.Şu maluuum filmi.Güzel ama aşırı güzel değil bence.3 boyutlu izlesem etkisi farklı olurdu,eminim.Efektleri falan güzeldi ama konu olarak biraz basit geldi.Sherlock Holmes var bir de sırada.

Yarın bir başka kuzenime gidebilirim,umarım. =D 

Okuduğum kitap bitmek üzere 100 sayfası falan kaldı.Okudukça yanında mıydın be yazar,diyo insan ama yine de çok iyi kurgulanmış.Görevim,ödevim falan olmadığı halde hep ezberlemek istemişimdir padişahların sıralarını,öldürülen şehzadeleri.Bu kitaplar sayesinde daha kolay akılda kalıyo.Ezberlemek için hiç çaba sarfetmiyorum.Görende beni tmci falan sanıcak.Seviyorum tarihi baya bi.Dostta bir sürü kitap gördüm zaten.Moralim bozuldu.En ucuzu 28 lira olunca. :)

Kısaca böyle gidiyo işte.

Yeş'in yani hacıtımın blogunu ziyadesiyle beğendim.Ziyadesi ne demekse.Etkileniyorum anacım ben bu kitaplardan.Açlığın da etkisi var.

Tamam sustum!

30 Ocak 2010 Cumartesi

çoğ mutsuz!

Neden ve nasıl böyle olduğumu gerçekten anlamadım.Birden bire oldu.Sıkıntı,mutsuzluk bastı.Ders çalışmalıyım.Evet bunu tatil başından beri söylüyorum artık gerçekleştirmeliyim.Keşke gece 4te yattığım gibi sabah 8de 9da falan kalkabilsem.Okullar açılınca 6da nasıl kalkıcam,çok merak ediyorum.
Annemle kardeşim ev gezmesine gidince babama fotoğraf makinası bakmaya gidelim dedim.İşi varmış.Zaten istediğim çoğu şey olmuyo,bari bu olsaydı.Ama o da olmicak.
Gördüğüm rüyada çok saçmaydı.Rüyamda kuzenim Oğuz'u dövüyodum,anneme vurmuş göyaa.Efelendim uyanınca zaten.Bir de rüyamda Serhanla konuşuyodum.Tabi bu kısımlar anneme anlatılmadı. =P Ama çok güzeldi.Cici konuşuyodu benle msnde. =D Rüyaydı bitti,kendine gel Büş!
Bugün kuzenime gitmeyi planlamıştım.O da gerçekleşemedi,maalesef.2 yengem o evi doldurmuşken ben gidip napıcaktım ki?En iyisi kuzenim evde yalnızken gitmek.Elif'i ve Uğurcan'ı özledim fena halde.Uğurcan Bursa'ya gidicekti maça.Noldu acaba?
Bu arada deli gibi Scorpions,Blues Brothers falan dinliyorum.Museun albüm kapaklarına tapıcam zaten yakında.Scorpions diskografisi lazım bana ya. T_T

Mesela bu.
Neyse gittim ben.

28 Ocak 2010 Perşembe

Elifim :)

Geleceği için 2 gündür temizlik yaptığım insan sonunda geldi.Elifim ya harbiden baya bi özlemişim kendisini.Dedikoduydu,yemekti derken gün bitti.Okuldakileri de baya bi çekiştirdik.Salaklar ama!Çok gülüyoruz onlara.Fotoşopla güzelleştirilmiş resimlere "çok taşşsın ♥" bilmem ne gibi yorumlar çakan insanlar.Ya onlar çok salak ya da biz.Bu insanları gerçekten anlamıyorum.O resimleride gördükçe sinirleniyorum.Bu yüzden bakmıyorum artık hiç. =D Onun haricinde Elifle uğraştım her zamanki gibi. =D Elifim alınmaz ki bana. :) İnsancıla gidicektik ikimiz göyaa.Annem karanlık diye salmadı.Babam gelince gittik bizde.İyi ki babamı beklemişiz. :) Güzel bi gündü yani Elifimle.
Taş değiliz ama çok mutluyuz!
Önemli olan budur ki zaten.

27 Ocak 2010 Çarşamba

Bu yazımı Eda'ya ithaf ediyorum.

Demiştim Eskeyfe falan gidicez diye.Şimdi uzun uzuun olanları anlatayım.Valiliğin önünde YeşMelEdaBüş olarak buluşup pastaneye gittik.Malum pastayı kuryemiz olan Mel taşıdı.Daha sonra Eskeyfe gittik.Son gelen bizdik sanırım.Çünkü herkes toplaşmıştı.Tabu falan oynadık.Sonra pasta üflemece,yemece falan.Sonra da fotoğraf çekinmece.72 fotoğrafın 1i bile düzgün değil. =D Ama İkizle fotoğraflarımız mükemmeldi bence.Entel havası vermeye çalıştık.Pek olmadı galiba. =P Entel olucaz kararlıyız.
Montlar baya bi karışmıştı.Yeş kürk bulup giymiş."Bu hayvan kimin?" diye bağırıyodu. =D Sahibi Gülnur'un kuzeniymiş,tanışmadım.Hem UGGli hem de KÜRKlü kız olarak kaldı aklımda. =D Eskeyften çıkıp çiğköfteciye gittik.Ben yemedim ve ayakta bekledim.Çiğköfteci abimiz 3 kere sandelye uzattı heralde.İnadım inat!Oturmicam!
Tekrar Esparka döndük.Pavır Fmin similatörü gelmiş,Tuçeler ona bindi.Biz yine YeşMelEdaBüş olarak lunaparka gittik.Kamikazeye binmemiştik hiç Yeşle.Göyaa binicektik.Ama kapalıydı. :( Salak gibi yürümüş olduk anca.Geri döndüğümüzde Tuçeler similatörden yeni çıkıyolardı.
"Ay kamikaze pek güzeldi." falan diyip artistlik yapmaktan geri kalmadık. (H)
Güzel bi gündü.
Eğlenceli falan.
5 senedir "İllallah!" dedirten insan;
iyi ki doğdun,iyi ki sevdirdin kendini. :)

26 Ocak 2010 SalıNe ilginç şeyler var böyle!?Eliflerle gezerken görmüştük.Bide bunları giyiyolar ya.Allah akıl fikir versin.Tivitırda da biri sayfa açmış allahcc diye,çok gülüyorum yazdıklarına.Her kimse baya merak uyandırdı.Hazırlanıp,çıkmam gerek.Eda'ya hediye alıcam,sonra da buluşup Eskeyfe gidicekmişiz.Gittim ben.

25 Ocak 2010 Pazartesi

Ben çok güzelim bikerem.Aybüke'nin eli boş bence.Ama orjinalimden daha cizel görünüyorum. =D
1 saattir msndeyim.Hiç konuşmadıklarıma ben çıkıyorum bb yazdım direk. =D
Geliyolar da arada.
Aslında ne zaman gittiler ki?

Teoman'ı çekiştirirken.Chou:Nalan
*GALATASARAY*:Elif

24 Ocak 2010 Pazar

Şükür


Sonunda tam anlamıyla tatile girebildim.Dersane sınavıda geçti,gitti.Düşmemişim,mutluyum.Zaten bu son grup değişim sınavıymış.Grubum sabitlendiğinden ötürü de mutluyum yahu.Sınav çıkışı Mine ve Yeşlen Eda'ya hediye almaya gidicektik ama ben kararımı değiştirdim son anda.Rotamı eve çevirdim.Çok soğuktu çünkü.Gezmeyi göze alamadım açıkçası.Eda'ya da hediye alamadım.Yarın bakacauk artıkın.
Evde de hiçbirşey yapmadım ha.Babamla çiğköfte aldık.Deli gibi açım.Ve beklemek zorundayım. :(


im waiting for you çiğköfte...
Dersane sınavına gidiyorum,sonucu da çok çok iyi biliyorum.Soruları görünce nasıl kalıcam acaba.Bu arada kitap mükemmel gidiyo,aşşırı beğendim.
Seviyorum herkesi.
Çıkışta Miniusumu da İnsancıl manyağı yapıcam. =D

23 Ocak 2010 Cumartesi

*.*

Bloog harbiden moralimi düzelttin.Cizel oldu gız.Yeş'in yaptığı siteden yaptım,umarım kızmaz. *-*

22 Ocak 2010 Cuma

Kumpir

Aldık karneyi de sonunda.Beklediğimden daha iyi karnem,2 tane 3üm var düzeltebilirim umarım.Karneleri alınca erkenden saldılar bizi.10da servisler geldi.Gezelim diye tutturduk Elifle.Uğurcanların servise bindik.Gidiceğimiz yerin baya bi gerisinde indik ve çok kötü kar yağıyodu.3 salak o karda yürüdük. :) Güzeldi ama.Zaten sadece 3ümüz olunca acayip eğleniriz biz.Neyse gittik falan işte.Kumpir yedik.1 saat falan oturduk heralde.Gezindik mağazaları.Ya çok pahalıydı ya da çok kötüydü.Birşey alamadık yine.Ordan çıkıp İnsancıla gittik.Mükemmel kitapçım olur kendisi.D&R kartımla hava atarım ama İnsancıl daha bi başka.:p Dayanamadım ve Osmanlı'ya damgasını vurmuş olan hatunlardan birinin daha kitabını aldım.Bu oluyor kitabım.Ordan sonrada dolana dolana ayrıldık.Burdayım işte şimdi.Çok açım her zamanki gibi.Kumpir beni keser mi?Tabiki hayır. :)

20 Ocak 2010 Çarşamba

Sadece Senin Olmak

Sana olan aşkım hep akan bir su
Sen de benim gibi misin söyle
Aklımda senden başka
Hiçbirşey yok bugünlerde
Sadece senin aşkın avutur beni
Unutturur bana bütün dertleri
Şefkatli kollarınla sar beni bu gece
İstediğim aslında çok değil
Sadece senin olmak istedim dünyada
Sadece sana ait olmak
Aşk denen duyguyu yeniden keşfettim
Sadece senin olmak istedim
Sadece senin olmak istedim
Sadece senin aşkın avutur beni
Unutturur bana bütün dertlerimi
Şefkatli kollarınla sar beni bu gece
İstediğim aslında çok değil
Aklında olmak yetmez bana bu gece
Yanı başında olmak isterim
Rüyalarında olmak yetmez bu gece
Yatağında olmak isterim

YAVUZ ÇETİN!

Niye bu kadar güzel bu şarkı?

19 Ocak 2010 Salı


Dikkat ettiğim şeyler ne ilginç !?
2 güne bir avatar değiştirmem ama ben.Değiştiririm ama sık olmaz.

HÜRREM


Sonunda başlıyorum bu kitaba.Safiye bitti sıra Hürrem'de.(:
Safiye Sultan üçlemesi gerçekten müthişti.Sonunda çok üzüldüm ama...

18 Ocak 2010 Pazartesi

beyaz yalan

Blooooog!Özlemişem seni.
Son günler normaldi be hacı.Biraz hüzün biraz sevinç..
Dün sonunda kendime melekli kolye alabildim.Farklı bi melek ama cizel. *-*
15 Mayısta Duman geliyomuş,çok sevindim.Üniversitelerin bahar şenlikleri cizel oluyo be hacı.Geçen sene Kenan Doğulu'ya gidip baya bi eğlenmiştik.Herife aşık olmuştuk resmen,sahne performansı çok iyi.Elifle aramızdaki diyalog en hoşuydu ama:
Ben:
-Elif Kenan'ın konversleri çok güzel.
Elif:
-Ben kafasını zor görüyorum hacım ne konversi?
Seviyorum seni Elifim,bugün okula gelmesende. (:
Seni de be Kenan.

Sevgilim otur biraz konuşmamız gerek
Sana hiç yalan söylemedim bil

9 Ocak 2010 Cumartesi

Anladım ki sorun bende.Herşey bende.Sıkılıyorum,bunalıyorum.En küçük şeyi de dert ediyorum.Fiziği sevmem ben hiç.Bugün çalışmaya çalıştım.Anladım mı?Eh.Annemde üzüldü halime.Sorun benim.İnsanlar üzülüyor benim için ama hakettim ben.Yaşadıklarımın sorumlusu olduğumu düşünüyorum.Düşünmek değil de kabullenmek olsa gerek bunun adı.Uzun zamandır ağlamıyordum,bugün o da oldu.Rahatlarım sandım daha da beter oldum.Kısa olan yaşanmışlığıma baktığımda sadece nefes almışım.Başarabildiğim hiçbr şey yok.En ufak birşey bile.Onu geçtim,becerebildiğim de birşey yok benim.En ufak bir yeteneğim bile.
Hayatımın geri kalanını sadece nefes almakla geçirmek istemiyorum artık.Bana verilen emeklerin karşılığını gösterebiliyim.Ama bunlar da olmicak,biliyorum.Boş hayaller benimkisi.
Zaten her zaman öyle değil midir?Herkes güzel hayaller kurar ama sadece bazıları yaşar.Bende herkese dahilim işte.
Bu kadarım ben,buraya yazabildiğim kadar.
Ötesi yok.

8 Ocak 2010 Cuma

benim adım orman..

Çok çok sıkıldım.Herşey üstüme geliyo,herşey.Sınavlar arkadaşlar,okul,dersane.Herşey.Tm'ye mi geçsem diye düşünceler,not hesaplamaları.Tamam geçtim onları ama çok çabuk sıkılıyorum herşeyden ve herkesten.İnsanların aşırı yalaka ve yalancı olmasına uyuz oluyorum.Neden böylesiniz ya?2 dakika doğal olun,ölmezsiniz.
Elif sınavlar bitince bize gel dedi,belki doğum gününü sadece ikimiz kutlarız.Ne güzel olur. :)
Bu hafta zaten bir sürü sınava girdim,girmeye de devam edicem.:( 16 tane az buz değil,maalesef.
Ha bir de şu yalakalar ve yalancılar haricinde kendini çok beğenenler var ya,o kadar gülüyorum ki onlara.Ben şöyleyim,ben böyleyim.Allah akıl,fikir versin,ne diyim. :)
Alper,Mert ve ben Sezerle deli gibi uğraşıyoruz.Alınıyo ama alınmasın olur çünkü böyle.Onu geçtim,Elifle bir olup tüm okulla uğraşıyoruz nerdeyse.Adımız süper ikiliye çıktı.Çıkıversin be. (H)
Ya ben Serhan olayına noktayı koydum be!Ciddiyim bu sefer.Aşşırı ilginç hareketleri var,hiç hiç etkilemiyo beni artık.
Babama geçen bizim fransızcacının ne kadar abaza olduğunu söyledim.Abaza neymiş ağzına hiç yakışmıyo dedi.Ama ben o adam için daha düzgün bir tabir kullanamam maalesef.
Şu 15 tatilde gelsin artık be hacı.Kitap okumak,film izlemek istiyorum biraz.En önemlisi çok hızlı şekillenen hayatımı biraz olsun yavaşlatabilmek,kafa dinleyebilmek.
Herşeyden uzak,kendimle başbaşa kalabilsem biraz.
Sanıyorum ki hayatım boyunca bu rahatlığı ariycam.

3 Ocak 2010 Pazar

Yeey!

Ya şu konversi almaya gittik Eda'yla.37,5 numarası kalmış sadece sinir oldum.Para duruyor,biriktiriciğim biraz daha.Evet evet biriktirmek en iyisi. :)
Pearl Jam dinlemeye başladım,çok çok çok aşşşırı beğendim be hacı.Tavsiye ederim. :)

2 Ocak 2010 Cumartesi

Çok sıkılarak gitmiş olsam da dersane pek bir eğlenceliydi.İsmeyıl hocaya meditasyon yapıp yapmadığını sordum.Yapmıyormuş,fazla sakin ama sordum işte.Çıkışta fazla açtık.Ben börek aldım,Eda ve Mine'de çiğköfte.Keşke bende çiğköfte alsaymışım,acayip pişman oldum.
Bunların haricinde tivitıra fena halde takmış durumdayım.
Ulaşın bana.
twitter.com/sakinsan

1 Ocak 2010 Cuma

yeni yılın ilk buluşmacası :)

Eveet,yeni yılın ilk buluşmasını Nalan,Dilara,Uğurcan ve ben gerçekleştirdik. :) Elifciğim kaplıcaya gittiğinden gelemedi maalesef.Ama yine de güzeldi.Başlangıçta her zamanki gibi tıkındık.Canım hamburgerimsi birşey istemedi,Dilara'da tutturdu Sbarro'dan menü alalım diye.Öyle yaptık bizde.Menü 3müş benimki. :) Başta bu küçük ben doymam falan dediysem de şiştim diyebilirim. :) Birde oranın formatı ne kadar ilginçmiş.Tepsi şu tarafta falan dedi kadın.Tabaklar kağıttan,plastik çatal-bıçak.Zaten bıçağı kırdım! :D Baya bi güldüler bana.Bende güldüm kendime gerçekten çok komikti halim.En sonunda kibarlığı bırakıp elimle yedim pizzamı. Sonra mağazaları gezdik,beğendiğim konvers 64e düşmüş çok sevindim.Ama ben alamam ve hemen biter. :/ Elif'e de çok güzel bir doğum günü hediyesi aldık,beğeniceğine eminim.Çıkışta langırt oynamaya gidicektik ama vazgeçtik.Nalan ayrıldı eve gitti,bizde dolana dolana ayrıldık.
Yılın ilk buluşması böyle güzeldi işte. :)